Héber

Gyök

אזן

Gyenge gyök: (I-alef)
א־ז־נ א Perfectum Participium Imperfectum Imperativus Infinitivus
Qal -אין- -אין- -אין- -אין- -אין-
Niph'al -אין- -אין- -אין- -אין- -אין-
Hiph'il הֶאֱזִין מַאֲזִין יַאֲזִין הַאֲזֵן לְהַאֲזִין
Huph'al הָאֳזַן מָאֳזָן יָאֳזָן - -
Pi'el -אין- -אין- -אין- -אין- -אין-
Pu'al -אין- -אין- -אין- - -
Hithpa'el -אין- -אין- -אין- -אין- -אין-
א־ז־נ ב Perfectum Participium Imperfectum Imperativus Infinitivus
Qal -אין- -אין- -אין- -אין- -אין-
Niph'al -אין- -אין- -אין- -אין- -אין-
Hiph'il -אין- -אין- -אין- -אין- -אין-
Huph'al -אין- -אין- -אין- - -
Pi'el אִזֵּן מְאַזֵּן יְאַזֵּן אַזֵּן לְאַזֵּן
Pu'al אֻזַּן מְאֻזָּן יְאֻזַּן - -
Hithpa'el הִתְאַזֵּן מִתְאַזֵּן יִתְאַזֵּן הִתְאַזֵּן לְהִתְאַזֵּן